Relacja z wycieczki do Kotliny Kłodzkiej.


 Program wycieczki

 I dzień, 2 lipca

Srebrna Góra

Pobyt i zwiedzanie twierdzy. Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1763-1785) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej.

Po zwiedzaniu twierdzy i zakupu pamiątek, przejazd na nocleg do Niemojowa gmina Międzylesie woj. dolnośląskie, jeszcze przydział pokoi, kolacja i wieczorne zajęcia integracyjne.

 


  II dzień, 3 lipca

Polanica Zdrój

Huta Szkła Artystycznego ''Barbara'' - zwiedzanie hali wytopu

Rano po śniadaniu i porządkach w pokojach o godz. 10.oo udaliśmy się autokarem do kurortu Polanica Zdrój udając się do polanickiej Huty Szkła Artystycznego „Barbara”, jednej z nielicznych hut szkła czynnych obecnie na Dolnym Śląsku można zobaczyć ręczny wyrób kruchych cudeniek.

 

 Po zwiedzaniu i zakupu pamiątek w hucie udaliśmy się do parku zdrojowego oraz pijalni wód mineralnych.

 

Następnie udaliśmy się do Międzygórza. Tutaj w programie wycieczki mieliśmy zaplanowane wejście na górę igliczną (Maria Śnieżna) 845 m n.p.m.) – góra w Sudetach  Wschodnich, w Masywie Śnieżnika. po drodze spacer po ogrodzie bajek, jednak pogoda pokrzażowała nam plany. Doszliśmy tylko do "Wodospadu Wilczi" jeszcze wspólne zdjęcie i pojechaliśmy do zajazdu "Złoty Róg" w Boboszowie (właściciele zajazdu są zaprzyjaźnieni z Dolskiem), w którym to zjedliśmy pyszne desery lodowe. Potem prześliśmy na dawne przejście graniczne 100 m od zajazdu i zrobiliśmy zakupy słodyczy w czeskim sklepie.

 

 Po przyjeżdzie do zajazdu zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku spotkanie integracyjne  – program profilaktyczny Dziękuję, nie spróbuję”, po nim grill i ognisko z nauką piosenek.


 III dzień, 4 lipca

Rano po śniadaniu i porządkach w pokojach nastąpiło podsumowanie dwóch dni wycieczki. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobne upominki, które ufundował burmistrz naszego miasta. Po spakowaniu bagaży pojechaliśmy do Kopalni Złota w Słotyn Stoku.

Po zwiedzaniu kopalni zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodze na parkingu zjedliśmy podwieczorek i o godz. 20.3o szczęśliwie dotarliśmy do celu.


Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspólne spędzone chwile podzczas wycieczki, za zdyscyplinowanie i kulturalne zachowanie. Szczególnie dziękuję opiekunom p. Z. Dłużak, p. M. Gronek, p. M. Sikorskiemu za duże zaangażowanie podczas wycieczki.

                                                                 Kierownik wycieczki

                                                                      Jacek Woroch